Süzer Grubu E-Bülten
ARALIK 2017

Kentbank Türkiye Temsilcilik Ofisi’ni İstanbul’da Açtı

Kentbank Türkiye Temsilcilik Ofisi’ni İstanbul’da Açtı

Kasım 2017'de KentBank resmi olarak Türkiye-Hırvatistan ekonomik, finansal ve bankacılık ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sunmak amacıyla İstanbul'da Temsilcilik Ofisini açmıştır. Böylece KentBank, Türkiye ve Hırvatistan ekonomisi arasında köprü görevi görecektir.

Bu doğrultuda Kentbank Türkiye temsilciliğine ABD’de Bank of America ve Wells Fargo Bankalarında on yılın üzerinde çalışmış ve Türkiye’de HSBC’de görev yapmış Sn. Sevgi Pelin Yurdunol atanmıştır. Yurdunol, ‘’Temsilcilik Ofisi olarak Hırvatistan ve Türkiye’de iş fırsatlarını değerlendiren ve değerlendirmek arzusunda olan tüm girişimcilere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Amacımız iki ülke arasındaki bilgi akışını hızlandırmak ve iki ülkenin ekonomisine katkıda bulunmaktır. Yatırımcılarımıza uluslararası firmalar ile iletişim sağlama ve bilgi alma konularında katkılarımız olacaktır.’’ şeklinde ifadede bulunarak, Bankanın Türk ve Hırvat şirketleri arasındaki ekonomik işbirliğine verdiği özel önemi vurgulamıştır. 

Dolasıyla Banka, hem Hırvatistan hem de Türkiye'den girişimciler için yeni iş fırsatları yaratmayı ve iki ülkenin ekonomilerini birbirine bağlayan bir köprü olmayı hedeflemektedir.  

Son yıllarda Hırvatistan, turizm ve enerji sektörü başta olmak üzere Türk yatırımcılarına fırsatlar sunarken Zagreb’de bulunan Türk Masası tüm ithalatçı, ihracatçı ve yatırımcılara destek vermeye devam ediyor. Bu bağlamda KentBank, büyük, orta ve küçük girişimcilere tüm işletme finansmanı ihtiyaçları için kapsamlı çözümlere tam erişim imkânı sağlamaya devam etmektedir.